четвер, 29 січня 2015 р.

«Трагедія й звитяга Крутів»

«Любіть Україну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі, як Герої…»
Василь Криволап

29 січня український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

В бібліотеці-філії с.Боратин відбулася історична година «Трагедія й звитяга Крутів», яку організували бібліотекар Руслана Фурман і вчитель історії Людмила Павліха для учнів 10 – 11 класів Боратинської ЗОШ І-ІІІ ст.


У вступному слові бібліотекар розповіла про події 1918 року, прийняття ІV Універсалу УЦР, який проголошував незалежність УНР, наступ більшовицьких військ та січневе повстання у Києві. На продовження теми учні переглянули документальний фільм «Крути».
Ліда Леуха і Ольга Кривчук розповіли про створення Студентського куреня і хід боїв під Крутами, які тривали протягом 5-ти годин. Богдан Нагірний окреслив значення битви під Крутами в українській історії.


Вірші читали Ольга Оленюк «На Аскольдовій могилі» П. Тичини, Марія Гордовська «Вони лежать, навіки молоді…» Я. Славутича.


В заключному слові Людмила Павліха провела паралелі між битвою під Крутами та сучасним становищем. Історія повторюється. Однак ми повинні всі об'єднатися, щоб не втратити шанс побудувати незалежну та демократичну країну. Тому наш святий обов'язок - пам'ятати усіх тих, хто гине зараз та хто загинув раніше. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вічна слава героям Крут!


І на завершення вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

Немає коментарів:

Дописати коментар