середа, 23 грудня 2015 р.

Літературний вечір «Усміхнена муза Івана Чернецького»

Серед імен письменників, чия творчість і життя пов’язані з Волинню, доробок Івана Чернецького стоїть в одному ряду з книгами О. Богачука, П.Маха, Й. Струцюка, В. Лазарука. Близькі за віком, майже ровесники, вони дійшли свого повноліття, коли відбувалися благотворні зміни в нашому суспільстві.
Іван Іванович Чернецький член Національної спілки письменників України, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського та інших премій, знаний у краї і як талановитий поет, прозаїк, і як дитячий письменник.

До 80-ти літнього ювілею письменника в Боратинській Загальноосвітній школі І-ІІІ ст. відбувся літературний вечір «Усміхнена муза Івана Чернецького», на яку завітав і сам поет. Організували зустріч сільський бібліотекар Руслана Фурман, класний керівник 10 класу Оксана Казимірчук та вчитель української мови і літератури Валентина Смедюк, шкільний бібліотекар Алла Пігула.  На заході були присутні учні 5-го, 10-го та 11-го класів.









неділя, 20 грудня 2015 р.

Урочисте відкриття ялинки в Боратині

19 грудня відбулось відкриття Новорічної ялинки в с. Боратин. На відкриття зібралися жителі сіл та гості з району – голова Луцької районної ради Валентин Приходько, заступник голови Луцької райдержадміністрації Інна Бас, які виступили з вітальним словом, також Боратинський сільський голова – Сергій Яручик.

вівторок, 10 листопада 2015 р.

«Мова – це душа народу, його поезія і пісня»

 «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки» (Панас Мирний)

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця".
9 листопада в Загальноосвітні школі І-ІІІ ст. с. Боратин відбувся літературний вечір «Мова – це душа народу, його поезія і пісня», який організували сільський бібліотекар Руслана Фурман та класний керівник 9-го класу Наталія Черняк, на заході присутні учні 8 - 9 класів, вчителі, заступник директора школи з навчально-виховної роботи Зоя Ляшук.

пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

Нові книги у бібліотеці!

 Бібліотека… Древня і вічно жива обітниця людського розуму, це скарбниця  всіх багатств людського духу. Ряди книжкових полиць бережуть в собі багатогранність живого світу.
Приємний подарунок для читачів бібліотеки зробив сільський голова, виділивши 3 тисячі гривень на нові книги. Це і яскраві новинки, захоплюючі казки та історії, твори популярних сучасних українських та зарубіжних авторів, книги по шкільній програмі, популярні енциклопедії.

Запрошую користувачів бібліотеки

ознайомитись з новою літературою!

неділя, 18 жовтня 2015 р.

«Славетна історія козацької держави»

Запорозька Січ! Козацтво… Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості.
14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст. В 2014 р. році указом президента було встановлено  14 жовтня ще й Днем захисника Вітчизни.

понеділок, 28 вересня 2015 р.

«Допоможем героям»

25 вересня в Боратинській ЗОШ І-ІІІ ст. проходила благодійна ярмарка «Допоможем героям», зі смачною випічкою та солодощами завітали до бібліотеки учні 6-А класу разом з вчителем Аліною Лежненко.



Завдяки небайдужим учням, зібрані кошти від продажу солодощів будуть спрямовані на допомогу воїнам АТО, усім тим, хто стоїть на захисті нашої країни.

вівторок, 1 вересня 2015 р.

"Тернистий шлях до Незалежності України"

Сьогодні 1 вересня у Боратинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. пролунав Перший дзвінок. На урочистій лінійці виступили директор школи Мирослава Бойчун, начальник відділу культури Луцької РДА Валентина Зінчук, сільський голова Сергій Яручик, настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Боратин отець Іван.

середа, 26 серпня 2015 р.

«Відкрий для себе Україну»

«…Буває, часом сліпну від краси. 
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, – 
оці степи, це небо, ці ліси, 
усе так гарно, чисто, незрадливо, 
усе як є – дорога, явори, 
усе моє, все зветься – Україна. 
Така краса, висока і нетлінна, 
що хоч спинись і з Богом говори…»

                                 Ліна Костенко


Україна має свою багатовікову історію, культуру, літературу. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати, про що розповісти іншим.  24 серпня український народ відзначав своє головне державне свято – День незалежності України. У цей день 1991 року Верховна Рада тодішньої Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Акт проголошення незалежності України, у результаті чого постала сучасна Українська держава.
25 серпня в бібліотеці пройшов турнір знавців історії  «Відкрий для себе Україну» з учнями 4 – 7 класів. Турнір складався з кількох турів:
-         «Скарбниця народної мудрості»;
-         «Пісня – душа народу»;
-         «Козацькі побрехеньки»;
-         «Історичне минуле українського народу»;
-         «Славетні українці»;
-         «Кобзар».


Спостерігала за правильністю відповідей та підраховувала бали журі – вчитель математики Наталія Ярополець.


Учні також читали поезії Тараса Шевченка, виконали завдання на картках та відповіли на запитання протилежної команди. Підбила підсумки та виступила із заключним словом Наталія Ярополець. Всі учасники турніру отримали солодкі подарунки.  


вівторок, 25 серпня 2015 р.

Відкриття меморіальної дошки

24 серпня 2015 р. у селі Голишів відбулося відкриття меморіальної дошки Хом’яку Віктору Борисовичу – учаснику подій на Майдані. Відкрили меморіальну дошку герою на будівлі школи, де він навчався.


      Віктор Хом’як  –  (20 лютого 1958 — 27 січня 2014) мешканець с. Голишів  Волинської області. Працював охоронцем у приватного підприємця та господарював. Його тіло знайшли повішеним на металевій конструкції «ялинки» на Майдані Незалежності у Києві. За свідченнями очевидців і рідних, на голові і руках видно численні сліди катувань. Міліція ж назвала випадок самогубством. Похований у рідному селі Голишів. Залишив стареньку матір і доньку.
На відкриття меморіальної дошки  на будівлі його рідної школи прийшли рідні, близькі, односельчани. Виступили: голова Луцької районної ради Олексій Гвоздецький,  Боратинський сільський голова  Сергій Яручик, заступник голови райдержадміністрації Інна Бас, родич загиблого, депутат Боратинськой сільської ради Анатолій Цейко. Настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Боратин отець Іван відслужив панахиду біля могили  загиблого.  Рішенням районної ради патріоту присвоєно звання почесного громадянина Луцького району. Посмертно.

        








неділя, 12 липня 2015 р.

"Світ героїв Всеволода Нестайка"

Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів та дивовижних створінь. Його світ – неначе золотаве мереживо сяяння кожного з нових поколінь. Здавалося б, він промовляє тими самими словами, малює тими самими пензлями, що і сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його твори не можна випустити з рук, не дійшовши кінця. Так, ми ведемо мову про Всеволода Зіновійовича Нестайка – видатного сучасного письменника й казкаря.

1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого почесного списку Г.Х.Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.


10 липня в бібліотеці-філії с. Боратин пройшов літературний вояж «Світ героїв Всеволода Нестайка», в якому взяли участь учні  3 – 9 класів. Богдана Бабінчук  ознайомила присутніх з біографією письменника.


    Діти виконали багато цікавих завдань: відповіли на питання вікторини, розв'язали кросворд  по творчості В. Нестайка, грали в цікаві ігри. Степан Бабінчук та Вікторія Швода зачитали уривки з книг В. Нестайка, які їм найбільше сподобались.
 Всі показали гарні знання і довели, що уважно читали твори Всеволода Нестайка.







середа, 24 червня 2015 р.

«З книгою на природу»


   Літо вже у розпалі, школярі зітхнули з полегшенням, сховавши шкільні рюкзаки по шафах. В чудову сонячну погоду ні про що так не мріється, як про відпочинок на природі. Тому 23 червня поблизу стадіона  с. Боратин відбувся бібліопікнік «З книгою на природу», в якому взяли участь члени Клубу вихідного дня «Всезнайки», а також усі бажаючі.





Діти відпочивали і пізнавали світ разом з книгами, взяли участь у вікторині про тваринний і рослинний світ, літературних іграх та конкурсі загадок, розповідали про свої улюблені книги. А також зачитали легенди про рослини, відгадували ребуси і кросворди. Дуже сподобався всім дитячий журнал «Яблунька», де багато цікавих загадок та ігор. Особливо відзначились учениця 8 кл. Богдана Бабінчук та учень 3 кл. Юрій Черняк.



І звичайно, який ж пікнік проходить без ласощів. Бібліотечна прогулянка  пройшла весело і цікаво.







пʼятниця, 5 червня 2015 р.

"Літо у бібліотеці"

1 червня весь світ відзначав Міжнародний день захисту дітей. Дитячий день був заснований Міжнародною демократичною організацією жінок у 1949 році. Уперше День захисту дітей почали відзначати в 1950 році.
В Україні ж цей день відзначають з 1998 року.
Десятки країн в усьому світі, у тому числі й Україна, проводили різні заходи з метою звернути увагу громадськості на проблеми дітей і необхідність захисту прав неповнолітніх. В бібліотеці відбувся конкурс малюнків «Мрії про майбутнє України», який також став відкриттям сезону «Літо з книгою».

Найкращі роботи Дарини Камінської (6 кл.), Цики Марії (6 кл.), Ірини Терещук (9-«Б» кл.), Вікторії Шводи (5-«А»), Тетяни Шводи (6 кл.), Олени Шводи (3 кл.), Дарини Павліхи та Тоні Черняк (8 кл.) були відзначені призами.


 



     Традиційно вважається, що літо у бібліотеці - це пора затишшя, люди відправляються на відпочинок, на дачі, городні ділянки. Але немало й тих, хто навіть у літню пору не уявляє своє життя без книги, без читання. Саме для таких читачів відбулася гра-змагання бібліотечних ерудитів «Прекрасний скарб – книга», в якій взяли участь учасники Клубу вихідного дня «Всезнайки», а також всі бажаючі. 


Діти показали чудові результати, відповіли на питання з історії створення книги, про заснування бібліотек в Україні, на запитання «Моя країна», з історії та літератури. 

        Отже, за результатами змагань найкращий знавець з історії книги – Дмитро Мазарчук (6 кл.), найкращий знавець історії України – Володимир Максимчук (6 кл.), найкращий знавець казок та усної народної творчості – Дарина Камінська (6 кл.), найбільш уважний гравець – Михайло Величко (6 кл.), справжній книголюб та книгознавець – Тарас Крамаренко (4 кл.) найбільш активний учасник – Олена Швода ( 3 кл.).    



четвер, 28 травня 2015 р.

«Це мудрий світ – бібліотека»


У цікавий і захоплюючий світ знань потрапили учні 1-«Б» класу Боратинської ЗОШ І-ІІІ ст., завітавши у сільську бібліотеку на екскурсію «Це мудрий світ  –  бібліотека» разом з класним керівником Мар'яною Лавринюк.  


Бібліотекар ознайомила присутніх з дитячими книжковими виставками та поличками, з творчістю учасників Клубу вихідного дня «Всезнайки».  Учні пригадали правила як правильно читати книги, прислів’я про книгу.
Учні відповіли на питання вікторини «Чи знаєте ви казки?», переглянули мультфільм про бібліотеку та казку «Лисичка і журавель». А згодом всі бажаючі змогли записатися до бібліотеки та вибрати книги і журнали, які їм сподобались.