середу, 28 вересня 2016 р.

«Бабин Яр: без права на забуття»

«...Великий боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертю ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар...»

    Дмитро Павличко
У 2016 році Україна та світ вшановують 75-ті роковини трагедії у Бабиному Яру. Це місце закарбувалося в історії як символ Голокосту: у вересні 1941 року тут розпочалися масові розстріли, що забрали понад 100 тисяч життів.
Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.
Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів - жінок, стариків і дітей, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі „ вищої раси”.

До цієї дати у бібліотеці-філії с. Боратин відбулася історична година «Бабин Яр: без права на забуття». 


     Бібліотекар ознайомила присутніх з трагічними подіями тієї страшної осені 1941-го року, коли сотні тисяч людей пройшли смертним шляхом нинішньою вулицею Мельникова. 27-28 вересня на стінах будинків з'явилося оголошення:
"Наказується всім жидам міста Києва і околиць зібратися в понеділок дня 29 вересня 1941 року до год. 8 ранку при вул. Мельника – Доктерівській (коло кладовища).
Всі повинні забрати з собою документи, гроші, білизну та інше.
Хто не підпорядкується цьому розпорядженню, буде розстріляний.
Хто займе жидівське мешкання або розграбує предмети з тих мешкань, буде розстріляний".
Цей текст також було надруковано російською й німецькою.



Учень 8-го класу Дмитро Мазарчук зачитав вірші українських письменників, присвячених цій трагедії.  Свідчення очевидиці трагедії –
Іоанни Євгеньєвої, яка в 1941-му році жила на київській вулиці, що тоді називалася Бабин Яр,  зачитав учень 8-го класу Михайло Величко. Маленькій Іоанні було 12, коли почалася війна. Тепер вона одна із двох останніх людей, які власними очима бачили, як розстрілювали євреїв у Бабиному Яру.


Присутні переглянули документальний фільм «Трагедія Бабиного Яру», бібліотекар також ознайомила  учнів з літературою по цій темі. І на завершення години вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання.
У бібліотеці також організований перегляд літератури «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу».



Немає коментарів:

Дописати коментар