неділя, 22 грудня 2024 р.

Майстер-клас "Новорічна майстерня у бібліотеці".

 У бібліотеці с. Боратин відбувся майстер-клас "Новорічна майстерня". Учасники Клубу вихідного дня"Всезнайки" виготовляли новорічні ялинкові прикраси з фетру й фоамірану: ялинки, сніговики, ангелочки, цукерки й дзвіночки, вирізали гірлянди з паперу, робили зимові аплікації. Бібліотекар розповіла цікаві традиції святкування Різдва і Нового року в різних країнах світу.



Наприкінці всі учасники отримали новорічні подарунки з приємними побажаннями і передбаченнями від бібліотекаря.
Щиро дякуємо усім за активну участь у гуртку протягом року, добробуту, злагоди і мирного неба, щасливих новорічних свят!

https://www.facebook.com/100064920931381/videos/582758071173925 - відео майстер-класу

понеділок, 16 грудня 2024 р.

Відвідування Хабу цифрової освіти

 Відвідування Хабу цифрової освіти у бібліотеці с. Боратин: консультації з пошуку відео польською мовою для підготовки домашніх завдань, пошук календарно- обрядових пісень, підготовка завдань з української мови, консультації по створенню картки "Національний кешбек" у Приват24 та інші.

Покращуйте свій рівень цифрових навичок у бібліотеці!





пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Подаровані книги для біблотеки

 Бібліотека с. Боратин отримала чудові книги по саморозвитку та мотивації від Надії Ігорівни Терлецької з м. Львова. Вона дізналася про потреби бібліотеки завдяки порталу "Експеримент" і програмі "Інформаційна підтримка бібліотек".

Щиро дякуємо за те, що відгукнулися, знайшли можливість у такий важкий час поповнити наш фонд сучасними корисними книгами. 📚
Добробуту, злагоди й мирного неба Вам, пані Надіє, нехай зроблене добро повертається сторицею!




середа, 11 грудня 2024 р.

Лекція «Етика соціальних мереж», тренінг «Програма Excel і її можливості для бібліотечних працівників»

  В тренінговому центрі Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки відбувся надзвичайно продуктивний день, сповнений нових знань та практичних навичок для бібліотекарів громад.

👉 Розпочався день із лекції «Етика соціальних мереж», яку провела Олена Кузьмич. Учасники дізналися, як відповідально та професійно використовувати соціальні платформи для комунікації з громадськістю, підвищенню репутації бібліотеки та популяризації її послуг.
🖥️ Наступним етапом став тренінг «Програма Excel і її можливості для бібліотечних працівників». Бібліотекарі опановували інструменти роботи з даними, необхідні для створення звітів, ведення статистики та вдосконалення внутрішніх процесів.
🖥️ Завершенням освітнього дня був електронний курс «Основи моніторингу та оцінки діяльності публічних бібліотек».
Навчання відбувалося в межах проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громад Волині», який впроваджують відділ автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій та науково-методичний. Особливо приємним фіналом стало вручення сертифікатів, які підтверджують участь у тренінгах. Бібліотекар с. Боратин Руслана Фурман завершила курс навчання і отримала сертифікат.
Це не лише документ, але й символ прагнення до професійного зростання, яким пишаються всі учасники.







понеділок, 9 грудня 2024 р.

Тиждень дитячого читання під гаслом «Світло історій».

 #Національний_тиждень_дитячого_читання

З 2 по 8 грудня Український інститут книги проводив чудову акцію – Тиждень дитячого читання під гаслом «Світло історій».

Ініціатива присвячена популяризації дитячої літератури, читання як сімейної традиції та різдвяної літератури. Сьогодні, в темний період нашої історії, знайомі з дитинства книжки дарують необхідну надію й тепло. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.

Користувачі бібліотеки долучитися до традиційного бінго від УІК і щодня впродовж тижня ділилися в мережі тематичними книгами.
Улюблена книга дитинства для читачки бібліотеки, учениці 6-Б класу Боратинського ліцею Надії Бехнюк - "Скарбниця казок". Це українські народні казки про добро і зло, народну мудрість, боротьбу та справедливість. Особливо подобаються улюблені з дитинства казки про тварин "Сірко", "Кривенька качечка", "Ріпка", "Коза-Дереза" та інші. Завжди читачка раділа, коли добро перемагало зло, а винагороду отримували герої з добрими вчинками.
Про улюблену книгу дитинства розповідає бібліотекар с. Боратин - це книга американського письменника Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра".
Своїми враженнями від прочитання новинки з бібліотеки ділиться Анна Кучерук, учениця 6-А класу Боратинського ліцею.
Ґалбрейт Брі, Ґобл Морган "Венздей Вілсон вирішує всі проблеми". Це пригодницька історія про життя дівчинки, яка понад усе на світі прагне стати дитиною мільйонером і їй ніколи не бракує ідей. У неї кумедна родина, читаючи про яку, мимоволі усміхаєшся, а ще дівчинка дуже винахідлива на різні витівки і має творче мислення.
"Книга про чарівні світи". Домініка Потоцька, 9 років, 3-Б клас Боратинського ліцею:
"Нещодавно я прочитала книгу Астрід Ліндґрен "Міо, мій Міо". У ній ми зустрічаємо чарівного коня з золотою гривою Міраміса, зачарованих птахів.
Спочатку мені було дуже шкода хлопчика Буссе, який жив з тіткою і дядьком, байдужими до нього. Але на те вони і чарівні книжкові світи, що в них все можливо і завжди добро перемагає. "
"Зимова/Різдвяна книга". Моніка Утник-Стругала "Йдуть свята".
Красиве видання з яскравими ілюстраціями, де знайдете відповіді на запитання: Чому Різдво відзначають 25 грудня? Чому ми прикрашаємо ялинку тощо.
Своїми враженнями від прочитання дитячих поезій місцевих письменників ділиться учень 1-І класу Боратинського ліцею Кусевич Іван:
"Сонячні історії" - це збірка поезій письменниці з с. Новостав Наталії Бугай. Яскраві ілюстрації, багато красивих віршів про природу, на християнську тематику, про добро і турботу, ласку і любов. Цікаво зустрітися з багатьма улюбленими героями, знайомими ще з казок
"Якого кольору вітер" - дуже красиве видання для дітей письменника з с. Рованці Івана Чернецького, яке допоможе відкрити незнайомий , загадковий, захоплюючий світ. Тут є вірші про допитливих дітей, птахів і звірів, явища природи та багато іншого.
"Улюблена дитяча серія". Своїми враженнями від прочитання ділиться Маргарита Потоцька, учениця 7-Б класу Боратинського ліцею: "Детективні історії про Агату Містері - моя улюблена книжкова серія. Разом з 12-річною героїнею та її кузеном Ларрі можна подорожувати по всій планеті - відвідати Єгипет та Бермудські острови, побувати у Ватикані та в Румунії. Юні детективи розплутують справді складні завдання, з якими важко було б упоратися і більш досвідченим дорослим".
Кращі книги про силу добра в бібліотеці: «Вогник у вікні» та «Найгарніша мама» В. Сухомлинського, «Школа доброти»: оповідання, казки, вірші, прислів’я В. Сухомлинського, М. Трублаїні, М. Сингаївського та інших авторів.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Малюнки «Мій герой – захисник України»

 6 грудня ми відзначаємо День Збройних Сил України. Це одне з найважливіших свят під час війни. Сьогодні ми вітаємо всіх воїнів, які захищають незалежність нашої Батьківщини, а також вшановуємо пам'ять загиблих героїв.

В бібліотеці с. Боратин діти малювали малюнки «Мій герой – захисник України», які присвятили нашим захисникам, адже майже у кожного в родині є воїн, який зараз служить у ЗСУ і якого чекають вдома, також малюнки присвячені загиблим військовим, їхній подвиг залишиться в наших серцях назавжди.
Діти малюнками та листівками засвідчують свою підтримку українським військовим, показують свою любов і вдячність.
Бажаємо усім захисникам повернутися до своїх родин після перемоги у війні, бути шанованими в суспільстві та ніколи не знати горя! Слава Україні! Героям Слава!





понеділок, 2 грудня 2024 р.

Бібліотека-Хаб цифрової освіти

  Бібліотекар с. Боратин Руслана Фурман – координатор бібліотеки-Хаба цифрової освіти, пройшла навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках - Хабах цифрової освіти» й отримала сертифікат після виконання усіх завдань.

Бібліотека с. Боратин продовжує активно працювати в напрямку надання цифрових послуг своїм користувачам та жителям громади, використовуючи національну платформу «Дія. Освіта» для засвоєння актуальних знань та навичок цифрової грамотності.



неділя, 1 грудня 2024 р.

Відеопрезентація до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

  1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом щорічно за ініціативи ВООЗ, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН.

СНІД - пізня стадія інфекції, спричиненої вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Під дією цього вірусу імунна система стає настільки слабкою, що не може боротися з певними видами інфекцій і пухлин.
Зараз на планеті близько 38 мільйонів ВІЛ-інфікованих людей. Щорічно Всесвітній день боротьби підвищує обізнаність людей і нагадує про те, що ця епідемія не закінчилася.
До вашої уваги відеопрезентація, що містить корисну інформацію про ВІЛ/СНІД, яку підготувала бібліотекар.
https://www.facebook.com/100064920931381/videos/1624848218470469



пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Година-реквієм «Допоки пам’ять в серці не згасає» (до Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932 - 1933 рр.)

 


 В четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років,  який випав на долю народу найродючішої й  найблагодатнішої землі . Мільйони життів було втрачено через масовий штучний голод, і найбільше з них –  під час каральної операції сталінського режиму проти України.

В бібліотеці с. Боратин відбулася година-реквієм «Допоки пам’ять в серці не згасає» з учнями 8-А  класу Боратинського ліцею та класним керівником Наталією Ярополець. Зі вступним словом виступила бібліотекар Руслана Фурман.

Ознайомили з подіями 1930 – 1933 років, а також читали вірші  Драган Дана,  Степанюк Владислав,   Зань Ярослав, Приймачук Аліна, Троць Евеліна,  Черницька Ангеліна, Яковлюк Яна, Бакаленко Даниїл, Тимань Макар, Савчук  Ангеліна.





середа, 20 листопада 2024 р.

Перегляд літератури "Шляхом справедливості та свободи"

 


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний Майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни: у листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори, а за дев'ять років – щоб відстояти свою гідність та європейське майбутнє України.

В бібліотеці діє перегляд літератури "Шляхом справедливості та свободи".





неділя, 17 листопада 2024 р.

Патріотичний урок «1000 днів війни»

 


19 листопада ми згадуємо сумний день – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Дата 24 лютого  назавжди закарбується в нашій пам’яті, адже це той день, коли всі ми почули страшне – почалася війна. Тому в бібліотеці с. Боратин відбувся патріотичний урок «1000  днів війни».

Присутні переглянули відеопрезентацію, яка нагадала про важкий шлях, який пройшла наша країна за ці 1000 днів.

Діти поділилися своїми спогадами про початок війни, в кого які викликало емоції та почуття. Бібліотекар  розповіла про втрати ворога у техніці за цей час, про письменника Володимира Вакуленка, якого росіяни вбили під час окупації Ізюмщини, зачитала вірші з його «Татусевої книги». Також розповіла легенди про птаха – голуба, який є символом миру й усі разом намалювали голубів, як надію і прагнення дітей жити під чистим і мирним небом України.

Висловили вдячність нашим захисникам і захисницям, хто бореться сьогодні за наше мирне майбутнє, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.





пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Клуб аматорів польської мови

 Сьогоднішнє заняття Клубу аматорів польської мови за темою "Що це? Хто це?" Грали гру "Визначаємо роди", займалися на дошці і писали про свій улюблений предмет, читали комікс з вивчення кольорів і смаків польською.

Заняття гуртка - це завжди цікаво та пізнавально. Для бажаючих приєднатися - заняття щоп'ятниці о 14.30, запис за телефоном +380971550635 Юлія Володимирівна.



пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Участь у ярмарці для ЗСУ

   У ЗДО "Сонечко" села Боратин відбулася благодійна ярмарка на допомогу ЗСУ, учасники Клубу вихідного дня "Всезнайки" також взяли у ній участь, продавали смаколики і виготовлені закладки для книг, які виготовили на попередньому занятті.

Всім дітям щиро дякуємо за допомогу!