середа, 29 травня 2024 р.

Захист проєктів в рамках грантової програми від Боратинської сільської ради "Ініціативна молодь"

 В бібліотеці с. Боратин обирали найкращі проєкти в рамках програми «Ініціативна молодь»

Нещодавно відбувся захист проєктів в рамках грантової програми від Боратинської сільської ради «Ініціативна молодь». Цьогоріч активні представники молоді Боратинської громади подали 5 власних ідей проєктів, які покликані вирішити проблеми, які турбують молодь, а також здатні принести користь громаді.
Обирала найкращий проєкт комісія у складі:
- В.о. начальника відділу культури та молодіжної політики Оксана Кравчук▪
- В.о. начальника відділу соціально-економічного розвитку Руслана Лихолай▪
- Головний спеціаліст відділу культури і молодіжної політики Валентина Зінчук
- Головний спеціаліст відділу організаційно-правового забезпечення Світлана Савчук.



середа, 22 травня 2024 р.

книжкова поличка «Майстер класичного детективу»

 


22 травня – 165 років від дня народження Артура Конана Дойла (1859 - 1930) – англійського письменника ірландського походження, відомого насамперед своїми детективними творами про Шерлока Холмса.

22 травня 1859 року в шотландському місті Единбург народився майбутній майстер детективів Артур Конан Дойл.

Сім років він навчався в єзуїтському закритому коледжі Стоніхерст.

У нього рано виявилися здібності до письменництва. Він часто збирав навколо себе натовпи студентів, які із задоволенням слухали його історії.

Ще студентом Артур опублікував кілька своїх оповідань. У 1885 році він вирішив зайнятися тільки літературною діяльністю. Він пише і публікує оповідання, а потім два романи, серед яких був й знаменитий «Етюд у багряних тонах» про детектива Шерлока Холмса.

До 1891 року Конан Дойл стає вже дуже відомим письменником. Видавці готові платити великі гонорари за публікацію нових оповідань про геніального детектива.

У 1899-1902 роках Артур бере участь в англо-бурській війні. За це він отримує титул лицаря. Дойл також воював під час Першої світової війни.

Крім знаменитого циклу про Шерлока Холмса, Конан Дойл написав кілька історичних романів, низку фантастичних, драматургічних, поетичних, філософських, публіцистичних та інших творів.

В бібліотеці оформлена книжкова поличка «Майстер класичного детективу», на якій представлено найвідоміші твори автора, запрошуємо всіх охочих до перегляду!





четвер, 16 травня 2024 р.

День вишиванки

     До Дня вишиванки в с. Гірка-Полонка відбувся захід «Сценічні візерунки», де виступали освітні заклади громади, аматорські колективи, працівники культури. Боратинський ліцей виступив з національно-патріотичною композицією «З Україною в серці», клуб с. Новостав представив уривок з поеми «Лісова пісня», який зайняв 1 місце, Рованцівський ліцей з сольними і хоровими номерами.


Тренінг "Віртуальна виставка", "Адвокація"

 В Хабі цифрової освіти Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки відбулося навчання в межах проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громад Волині». На навчанні для бібліотекарів Торчинської, Цуманської, Городищенської, Копачівської та Боратинської ТГ розглядалися дві теми: «Віртуальна виставка, як засіб популяризації літератури у вебсередовищі» та електронний курс «Адвокація».

☝️ На першій темі бібліотекарі вивчали:
🖥️ Як створити віртуальну виставку, яка привертає увагу та залучає аудиторію.
🖥️ Ефективні методи підбору та організації матеріалів для виставки.
🖥️ Використання інтерактивних технологій для покращення взаємодії з читачами.
🖥️ Стратегії просування та реклами віртуальних виставок для максимального охоплення аудиторії.
📀 На електронному курсі бібліотекарі оволоділи стратегіями захисту прав індивідів, вдосконалили комунікаційні навички, навчилися як ефективно підтримувати спільні суспільні ініціативи та впливати на аудиторію.








неділя, 12 травня 2024 р.

Листівки з кольорового паперу до Дня Матері

 День Матері - це одне з найзворушливіших свят, адже мама - найголовніша людина в житті кожного.

Діти виготовили листівки з кольорового паперу для любих матусь.
Всі натхненно працювали, прикрасили листівки весняними квітами: тюльпанами, ромашками з паперу, фіалками з фетру, кожен підписав листівку теплими словами.
Після заняття грали настільні ігри.
Бібліотека щиро вітає усіх з Днем Матері! Радості, достатку, любові, нехай кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями. Миру та затишку вашому дому!








пʼятниця, 10 травня 2024 р.

Гурток "Чарівний пензлик"

     Цієї п'ятниці відбулося чергове заняття гуртка "Чарівний пензлик". Малювали "Свинку", "Міньйон", "Жираф і сни жирафа" восковими олівцями. Діти зобразили тварин, мультиплікаційних героїв і добавляли свої елементи, щоб прикрасити малюнки.

Кожен зміг створити свою яскраву кольорову картину.
Для бажаючих приєднатися - заняття щоп'ятниці.








середа, 8 травня 2024 р.

Урочисте покладання квітів до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

 


8 травня  у селі Боратин поблизу пам’ятника загиблим односельчанам відбулося урочисте покладання квітів до  Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років за участю працівників культури, школи, сільської ради та жителів громади.

Голова Боратинської територіальної громади Сергій Яручик  у своєму виступі розповів про значний внесок українців у боротьбі з  нацизмом, висловив повагу і пошану до ветеранів, які здобували перемогу в боротьбі з нацизмом, пригадав села громади, які були спалені нацистами у ті страшні роки. Подякував  усім, хто боронить Україну зараз.



четвер, 2 травня 2024 р.

Майстер-клас «Намалюй писанку до Великодня»

 

Звичай створювати писанки напередодні Великодня сягає корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Писанкарство має глибоке коріння й здавна було частиною української культури, у кожен нанесений символ закодовували певний зміст. Писанка сьогодні є одним із основних символів України, має глибоку  цінність, адже несе в собі знаки появи нового життя, відродження природи й приходу весни, Воскресіння та радості.

В бібліотеці с. Боратин відбувся  майстер-клас «Намалюй писанку до Великодня» з учасниками Клубу вихідного дня «Всезнайки» і всіма бажаючими  юними користувачами  бібліотеки.

Діти мали можливість пізнати тонкощі писанкарства та підтримати українські писанкові традиції.

У вступному слові бібліотекар розповіла про писанкарство – старовинне мистецтво наших предків, які бувають писанки за технологією виготовлення, що символізують різні узори та кольори, ознайомила з книгами про Великдень і писанки. Переглянули відео «Великодні традиції».

Під час майстер-класу бібліотекар показала найпопулярніші узори і кожен зміг собі вибрати вподобаний.  Діти зобразили на писанках один з найважливіших символів – сонце, безкінечник, рослинні візерунки, квіти, а також зайчиків, сердечка, зірки, геометричні фігури.

Також діти розмальовували великодні розмальовки і ділились родинними традиціями у цей святковий день. Всі вироби учасників гуртка представлено на виставці-інсталяції «Великдень – свято Христового Воскресіння».

Відвідувачі бібліотеки можуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят, а також знайти рецепти приготування паски, святкових страв, дізнатися про натуральні барвники для крашанок.