пʼятниця, 25 серпня 2017 р.

«Є найсвятіше слово на землі: одне, високе, світле – Україна»

24 серпня наша країна з особливою гордістю святкує День незалежності України. Для всього народу України цей день дуже важливий. Довго українці, як народність, терпіли притискання та заборону на спілкування рідною мовою. Культура народу розвивалась в тяжких умовах. Багато письменників та творців української культури арештовувались та піддавались репресіям.  Незважаючи на тяжкий шлях, українці зберегли свої традиції, мову та прагнення до свободи.
Вперше День незалежності України відзначили 16 липня 1991 року - в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР.
В селі Боратин до цієї дати пройшов святковий концерт на стадіоні, перед яким виступили сільський голова Сергій Яручик, представник громадської організації "Військові капелани Волині" Отець Сергій, настоятель Свято-Пантелеймонівського храму с. Рованці, голова громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні" Володимир Бондарчук.



Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Віктора Хом’яка, Михайла Котельчука і всіх загиблих на Майдані та захисників України під час війни на сході.

субота, 19 серпня 2017 р.

«Спас іде, літо за собою веде»



19 серпня відзначають свято Преображення Господнє, або Спас. Цього дня у церквах святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки, або колосся жита та пшениці. В народі цей день називають Другим, або Яблучним, Спасом. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день.

В бібліотеці до свята організований перегляд літератури «Спас іде, літо за собою веде».

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. В середній смузі України від цього дня вже можуть починатися приморозки, а тому й ка­жуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!»

Народні прикмети:
Прийшов Спас - бери рукавиці про запас.
Минув Спас - держи кожух про запас.
До Спасівки бджола робить на пана, а після Спасівки на себе.
Як у Спасівку будуть великі вітри, то зима буде з віхолами та лютими морозами .
Якщо у Спасівку на деревах жовтіє листя, це віщує ранню осінь.
Якщо на Спаса нема дощу, то це прикмета, що буде гарна суха осінь. Дощів небагато буде.
Якщо на Спаса йде дощ, січень наступного року буде сніжний, якщо спекотно - січень морозяний.
Якщо антонівка вродила - наступного року хліб уродить.
Пройшов Спас - пішло літо від нас.