субота, 18 грудня 2021 р.

                                    “Національний тиждень читання”

                             “Кольоровий тиждень”

                            Читаємо сині книжечки! 

  Сьогодні наші відвідувачі "Клубу вихідного дня" взяли участь у кольорових читаннях. Субота - синій колір. Він символізує чесність, добру славу, вірність. Синій - це спокій і задоволення. Тому, рекомендуємо усім читати сьогодні книжечки синього кольору, спокійно та в задоволенні провести вихідний день.

 Чекаємо до нас усіх бажаючих!














пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

 

    Цей тиждень у нашій бібліотеці проходить “Національний тиждень читання”

   Наші постійні відвідувачі беруть участь у кольорових читаннях, фестивалі ліги книгоманів.

   Запрошуємо до участі у наших цікавих заходах.

  Будемо дуже раді усім відвідувачам!












середа, 15 грудня 2021 р.

Майстер-клас з виготовлення еко-іграшки до Новорічних свят

 На занятті Клубу вихідного дня "Всезнайки" читачами з м. Луцьк Марією Романюк  та Уляною Домніцькою, які часто відвідують нашу бібліотеку, було проведено  майстер-клас з виготовлення еко-іграшки до Новорічних свят.






вівторок, 14 грудня 2021 р.

                          Новинки від "Українського інституту книги"

   Фонд нашої книгозбірні теж поповнився чудовими, новими книгами від "Українського інституту книги". Це стало чудовим передноворічним подарунком для наших читачів. Адже незабаром ці книги вже можна буде взяти і почитати. Марія Матіос, Андрій Кокотюха, Оксана Забужко, Джоан Ролінг видання цих авторів хочеться читати і перечитувати знову. Яскраві дитячі книжечки, психологія і кулінарія - новинки зможуть задовільнити найвибагливіших...

Тож запрошуємо до нашої бібліотеки!




пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

 

ДЕНЬ

УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Бібліотекар с. Боратин разом із відвідувачами взяли участь у                                                   цікавій фотосесії


                             





субота, 27 листопада 2021 р.

 Голод...

У люті сталінській страшній

Тінь смерті шастала по стінах

Сім мільйонів (Боже мій)

Недолічила Україна”

                               В. Юхимович

Запалімо свічу в честь пам'яті жертв цього страшного Голодомору!

Присвячується дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р.

     Наближається день пам'яті жертв Голодоморів. Не можемо не згадати ту страшну біду, яку пережили наші українці. Я думаю, що всім болісно згадувати ті страшні події, які відбувалися в

30-х роках.
    Так як я уродженка Волинського краю, то могла про щось подібне чути лише від старших людей, а також з історії. Насправді болісно слухати такі речі. З історії, і з розповідей очевидців, із зібраних листів напевно всі знають, що жертви Голодомору обчислюються мільйонами. Жорстокість Голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій супроти незгодних тоталітарна система створила для українців умови, які були не сумісні з життям. Така політика більшовицького режиму - злочин проти людяності, який відповідає конвенції ООН про геноцид. З почутих розповідей знаю, що це все досягло апогею взимку і навесні 1933 року, коли щоденно від голоду гинули десятки тисяч ні в чому не винних людей. Жахіттям Голодомору була надзвичайно велика смертність серед дітей. У надії на їх спасіння селяни проривалися через кордони ГПУ у міста, де підкидали дітей або ж просто залишали. Ці діти через перевантаженість дитячих будинків найчастіше вмирали на вулицях від голоду й хвороб.
    Якось чула з розповідей однієї жінки, яка родом із Полтавщини: “Моя мама годувала 4 дітей пареною половою, змішувала з лушпайками картоплі, а потім пекла млинці. Зиму ледь перебули, а весною їли лободу, кропиву, липу, смажили ячмінь, навіть їли жолуді. Якраз осінню 1932 р. почали забирати всі запаси їжі на зиму, зерно, одяг, худобу. Всі люди віддавали, бо боялися, що їх розстріляють. Пухли від голоду. Вимирали цілі сім'ї.”
   Волиняни в основному розповідають, що пробували організувати допомогу з їжею, збирали з кожної хати по відру пшениці, картоплю. Люди навіть сало давали. Але передати через кордон неможливо було, так як радянська сторона відмовлялася прийняти допомогу. Казали, що голоду немає. Дехто проривався через кордон. Втікачі були просто сухі як скелети.
   Є розповіді, що цих людей, які пробували надати допомогу з часом теж карали. Тому старалися це робити вночі.
   Саджали у в'язницю за жменьку зерна, за зрізані в полі колоски, от народ і прозвав той указ “законом про п'ять колосків.”
    Нині перед усім українським суспільством стоїть завдання глибокого переосмислення причин, характеру, масштабів трагедії гідного вшанування пам'яті мільйонів наших співвітчизників. Лише така позиція – позиція пам'яті і вшанування жертв – гарантує неможливість повторення подібних трагедій у майбутньому. І потрібно не тільки знати і пам'ятати, а й передавати це знання дітям і онукам, робити все можливе, аби подібні трагедії не могли повторитися.

                                                                                                                         Підготувала:
                                                                                                                         бібліотекар с. Боратин
                                                                                                                         М. Литвиненко


                                                                                                                       



 

 



вівторок, 9 листопада 2021 р.

      У суботу, 6 листопада, у нашій бібліотеці був проведений майстер-клас “Аплікації із засушеного листя”. Діти з цікавістю виготовляли аплікації. Здавалося, як можна творити таку красу? З сухих листочків, різноманітних дерев, були виготовлені різні тваринки, пташечки та ін..

                                   





середа, 13 жовтня 2021 р.

   У нашій бібліотеці була проведена гра-вікторина "Козацькими дорогами" до Дня українського козацтва, яке святкується 14 жовтня. Цей день співпадає із днем свята Покрови Божої Матері. Вікторина містила питання як із життя та побуту козацтва, так і на релігійну тематику. Наші діти брали активну участь у цій цікавій грі.


                        


        Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва!

четвер, 7 жовтня 2021 р.

Нові книги у бібліотеці!

 


     Завдяки коштам Боратинської сільської ради с. Боратин фонд бібліотеки поповнився новою, різноманітною  літературою, книгами українських і зарубіжних письменників, а також книжечками для дітей від дошкільного до підліткового віку.





     Запрошуємо усіх завітати до нашої місцевої бібліотеки та ознайомитися з новинками!

вівторок, 24 серпня 2021 р.

З Днем Незалежності України!

 



З національним святом українського народу -

Днем Незалежності - бібліотека вас вітає!

Добробуту, щастя, радості, натхнення,

Добра, здоров’я й злагоди бажає.

Нехай це свято вам наснаги додає,

В майбутнє краще доля стежку прокладе.






понеділок, 23 серпня 2021 р.

"Поетична галявина"

 На Етноестивалі Боратинської громади,який привсячений 30-й річниці від Дня Незалежності України, відбулася "Поетична галявина", де читали вірші Віра Дармовіс, Галина Гірник, Людмила Логін, Руслана Фурман, а також Наталія Бугай у зустрічі з відомими людьми читала вірш про село Боратин.