середа, 26 серпня 2015 р.

«Відкрий для себе Україну»

«…Буває, часом сліпну від краси. 
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, – 
оці степи, це небо, ці ліси, 
усе так гарно, чисто, незрадливо, 
усе як є – дорога, явори, 
усе моє, все зветься – Україна. 
Така краса, висока і нетлінна, 
що хоч спинись і з Богом говори…»

                                 Ліна Костенко


Україна має свою багатовікову історію, культуру, літературу. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати, про що розповісти іншим.  24 серпня український народ відзначав своє головне державне свято – День незалежності України. У цей день 1991 року Верховна Рада тодішньої Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Акт проголошення незалежності України, у результаті чого постала сучасна Українська держава.
25 серпня в бібліотеці пройшов турнір знавців історії  «Відкрий для себе Україну» з учнями 4 – 7 класів. Турнір складався з кількох турів:
-         «Скарбниця народної мудрості»;
-         «Пісня – душа народу»;
-         «Козацькі побрехеньки»;
-         «Історичне минуле українського народу»;
-         «Славетні українці»;
-         «Кобзар».


Спостерігала за правильністю відповідей та підраховувала бали журі – вчитель математики Наталія Ярополець.


Учні також читали поезії Тараса Шевченка, виконали завдання на картках та відповіли на запитання протилежної команди. Підбила підсумки та виступила із заключним словом Наталія Ярополець. Всі учасники турніру отримали солодкі подарунки.  


вівторок, 25 серпня 2015 р.

Відкриття меморіальної дошки

24 серпня 2015 р. у селі Голишів відбулося відкриття меморіальної дошки Хом’яку Віктору Борисовичу – учаснику подій на Майдані. Відкрили меморіальну дошку герою на будівлі школи, де він навчався.


      Віктор Хом’як  –  (20 лютого 1958 — 27 січня 2014) мешканець с. Голишів  Волинської області. Працював охоронцем у приватного підприємця та господарював. Його тіло знайшли повішеним на металевій конструкції «ялинки» на Майдані Незалежності у Києві. За свідченнями очевидців і рідних, на голові і руках видно численні сліди катувань. Міліція ж назвала випадок самогубством. Похований у рідному селі Голишів. Залишив стареньку матір і доньку.
На відкриття меморіальної дошки  на будівлі його рідної школи прийшли рідні, близькі, односельчани. Виступили: голова Луцької районної ради Олексій Гвоздецький,  Боратинський сільський голова  Сергій Яручик, заступник голови райдержадміністрації Інна Бас, родич загиблого, депутат Боратинськой сільської ради Анатолій Цейко. Настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Боратин отець Іван відслужив панахиду біля могили  загиблого.  Рішенням районної ради патріоту присвоєно звання почесного громадянина Луцького району. Посмертно.